سفرجمعی ازمسئولین سازمان بسیج مداحان کشوربه استان سمنان+تصویر

بسیج مداحان استان سمنان: 4 نفر از مسئولین سازمان بسیج مداحان کشور برای نظارت تخصصی برنامه های سال 93 بسیج مداحان به سمنان سفر کردند.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان استان سمنان: مسئولین سازمان بسیج مداحان کشور در این سفر دو روزه،از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده و برنامه های اجرایی این سازمان قرار گرفتند.وضمن رضایت از اجرای مطلوب برنامه های ابلاغی ، نکاتی را هم پیرامون اجرای بهتر برنامه ها بیان نمودند که در دستور کار بسیج مداحان استان قرار گرفت.

حضور در کانون بسیج مداحان شهرستان سمنان و همچنین شرکت در کارگاه آموزش مداحی این شهر از یگر برنامه های این سفر بود.

 دیدار و جلسه با مسئولین استان از جمله:جناب سرهنگ سلامی معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج)استان،حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا زاهدی مدیرسازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین واحدی مدیر کل اوقاف استان و حاج ماشالله ذاکری نژاد رئیس بنیاد دعبل خزاعی استان، از برنامه های مسئولین سازمان بسیج مداحان بود.

 

درجلسه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان، حجت الاسلام زاهدی طی سخنانی به اهمیت کاری هیئات مذهبی و برنامه ریزی برای مداحان به عنوان قشر تاثیر گذار اشاره کرد و گفت: اقدامات ارزشمندی تاکنون در این زمینه صورت گرفته است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان به اتحاد و همدلی بین اداره تبلیغات و بسیج مداحان اشاره کرد و ادامه داد: با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های موجود در این دو مجموعه گامهای بهتری را می توان برداشت.

 این جلسه نتایج قابل توجه و مهمی را برای دو طرف به ارمغان داشت و قرارشد سازمان بسیج مداحان و اداره تیلیغات اسلامی شهرستان سمنان همکاریهای خود را در زمینه های مختلف گسترش دهند.

 در جلسه با بنیاد دعبل خزاعی در استان :حاج ماشالله ذاکری نژاد مسئول بنیاد دعبل خزاعی استان عنوان کرد، بسیج مداحان استان وبنیاد دعبل در استان همکاری نزدیک را تا کنون با یکدیگر داشته اند و در آینده هم سعی بر همکاری بیشتر بین این دو سازمان خواهد بود.

با پایان یافتن جلسه با بنیاد دعبل استان، اعضای شرکت کننده در جلسه از کارگاه آموزش مداحی در شهرستان سمنان که توسط بسیج مداحان استان برگزار می گردد،بازدید نمودند.

در جلسه با مدیر کل اوقاف استان: حجت الاسلام و المسلمین واحدی مدیر کل اوقاف استان نیز اذعان داشت،جهت وحدت رویه و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن مخصوصا در عرصه جنگ نرم وپرهیز از موازی کاری وباتوجه به این که هرو سازمان (بسیج مداحان وسازمان اوقاف استان)از سازمان های موثر وتاثیر گذار در عرصه گسترش ونشر فرهنگ اهل بیت (ع)و اسلام ناب محمدی وهمچنین فعال در عرصه جنگ نرم هستند لذا باید همکاری بیشتری با یکدیگر در این زمینه داشته باشند که لازمه این کار ایجاد تفاهم نامه بین این دوسازمان است.

در جلسه با جناب سرهنگ سلامی معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج)استان ،گزارش کلی از روند نظارت و کیفبت و کمیت برنامه های بسیج مداحان استان و همچنین پیشنهادها و درخواست ها (از جمله ایجاد تفاهم نامه بین بسیج مداحان استان وسازمان های تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان، اوقاف استان ،وبنیاد دعبل خزاعی )خدمت معاون هماهنگ کننده ارائه شد.

سرهنگ سلامی  نیز ضمن خوش آمدگویی به بازرسان سازمان بسیج مداحان کشور، حضور بازرسان عزیز را مایه خیر و برکت و رونق گرفتن برنامه ها و فعالیتهای بسیج مداحان استان عنوان کرد وی درادامه نیز مسائلی را پیرامون استان سمنان وهمچنین تاثیر گذاری مداحان در سطح جامعه بیان کرد.

قابل ذکر است درپایان بازرسی از استان ،تفاهم نامه ای بین بسیج مداحان استان،سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان،سازمان اوقاف استان وبیاد دعبل خزاعی استان  در شش بند جهت همکاری بیشتر این سازمان ها منعقد گردید.

خبرهای تازه